HAKKIMIZDA

SU ORGANİK HAKKIMIZDA

Tarımsal üretimde kullanılan kimyasalların insan sağlığı ve ekolojik çevre üzerindeki olumsuz etkileri bilinmektedir .Su organik, çevreye doğaya zarar vermeyen solucan gübresi üretmek amacıyla bu yola çıkmıştr.Sürdürülebilir yaşam için gerekli olan toprağa ve biyoçeşitliliğe değer veren bir kuruluştur.

Doğal sebze meyve tüketmek her insanın hakkı.Kimyasal gübre ile doğal ürün tüketme hakkı  ellerinden alınan insanlara bu hakkı geri vermek istiyoruz. Kimyasal gübreyle zehirlenen topraklarımızı iyileştirmeye katkı sağlamayı sürdülebilir yaşam için gerekli olan uygulamaları projeleri hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz.

VERMİKOMPOST NEDİR?

Organik malzemelerin solucanlar tarafından sindirilerek gübreye dönüşmesidir.
Solucanlar mide-bağırsak (gastrointestinal) sistemlerinde birçok minik organizmalar, bakteriler, mantarlar, aktinomisetler, enzimler ve tek hücrelileri bulundurmaktadır. Bu canlılar mikroskobik boyutlardadır ve solucanların tükettikleri organik gıdaların sindirilmesini sağlamaktadır. 

TEMEL AVANTAJLARI

1.Bitkinin büyümesinde  yararlı ve etkili olması
2.Tümüyle organik kökenli olması ve çevreyi kirletmemesi
3. Bikti  ve çevre için hastalığa neden olmayacak şekilde %100 Doğal olması
4.Üretilen kompost çıktısının aşırı erozyona maruz kalarak verimsiz hale gelmiş tarım arazilerinin, tekrar verimli hale gelmesi için kullanılabilmesi.